עסקים קטנים כגדולים תלויים במידה רבה באופיו של האדם המנהל אותם וביכולותיו. למעשה, הם הפנים של העסק והוא חי ונושם בדמותם הם. לא אחת, העסק צריך לנווט את עצמו להצלחה למרות אתגרים שניצבים בפניו, משברים שונים בהיבט המקצועי, העשויים להציב את המנכ"ל מול החלטות קשות ודילמות כמו: מדוע העסק אינו ממריא? האם ניתן לבצע פעולות באופן שונה כדי להתחיל להיות רווחיים וכיצד ניתן להשתפר? יש מנהלים החשים כי הם תקועים, והסיבה לכך היא בחירת השאלות הנכונות המובילות להצלחה בתהליך מקצועי של פיתוח עסקי. זכרו, אתם פשוט עומדים במקום משום שאתם שואלים את השאלות הלא נכונות! כדי להתחיל למצוא את התשובות שיסייעו להתקדם, יש להתחיל מהתבוננות פנימה ולא החוצה.

מה הקשר בין התפתחות אישית להצלחה בעסק?

תאוריות אימון אישי ועסקי מבהירות כי אדם שרוצה להנהיג את העסק, ולא רק לנהל אותו, צריך להתחיל מניהול אישי של המשימות עצמן. יש להכיר מושגי מפתח כמו מדדי ביצוע (KPIs) ולדעת כיצד לבנות יעדים וסל ערכים אישי, כדי להתחיל להזניק את העסק לכיוון של הצלחה. כל KPI חשוב להגדיר בתחילה באופן אישי באמצעות זיהוי ערכים אישיים, ולאחר מכן ניתן להתחיל להטמיע את השיטה גם בחברה כולה. חשוב גם ללמוד איך בונים תוכנית עסקית ולעשות זאת לא רק בתחילת הדרך, אלא בכל פעם שהעסק עובר שינוי.

מה זה KPI? כיצד להגדירם לעסק שלכם ומדוע הם קריטיים לחיים האישיים ולעסק?

כל עסק מבצע פעולות ומשימות שונות במהלך היום המכונים "תהליכים". דוגמא למדדי ביצוע של תהליכים אלה, יכולה להיות תיעוד מענה ללקוחות הזקוקים לשירות לקוחות, כמות פניות ללקוחות חדשים, הזנת לתוכנה של רכישת מלאי, הפקה של מוצרים, תיעוד נכון של שיחות מכירה ועוד. 

כאשר הופכים את התהליכים הללו לנתונים מספריים קל לראות האם מדובר בארגון יעיל או שניתן לשפר את הפעילות ולהתייעל. מדוע מדדים אלה קריטיים? אם קובעים מדדי ביצוע נכונים, ניתן לבחון את ההתייעלות בין שתי נקודות זמן שונות ולגלות האם הארגון הצליח לבצע מהלכים של שיפור או לא. ידוע, כי אם לא מכמתים את היעדים בצורת מספרים, לא ניתן לדעת אם עמדתם בהם. 

כיצד להגדיר מדדי ביצוע בצורה נכונה?

אם תהיתם מה זה KPI בתחום שלכם, כדאי להיוועץ עם יועץ עסקי. כדי להגדיר מדדי ביצוע מרכזיים באופן מיטבי יש לחשוב על דוגמאות להצבת יעדים בעבודה, שנתתם בעבר לעובדים שלכם. למשל, ביצוע עשרים שיחות מכירה לשעה או הזנה של 100 רשומות חדשות לשבוע בתוכנת ה־CRM. במהלך ייעוץ ופיתוח עסקי לומדים להגדיר כל KPI בצורה נכונה.

מהו פיתוח עסקי וכיצד מבצעים אותו?

כעת קל יותר להבין מה זה פיתוח עסקי. הוא כולל קביעת של מדדים, ולאחר מכן תוכנית פיתוח עסקי של מטרות אלה. בנוסף, מתבצע ניתוח של מדדי ביצוע מרכזיים, כדי לאפשר פיתוח אסטרטגיה עסקית המתאימה לעסק. מדוע זה כה חשוב? עסקים רבים מגלים שאם לא מתכננים אסטרטגיה נכונה, קשה להתמודד מול המתחרים.

איך לבנות תוכנית פעולה המחברת בין סל הערכים האישי למטרות?

אז איך עושים פיתוח עסקי ובונים את העסק מחדש? חשוב לקבל שירותי ייעוץ ופיתוח עסקי מקצועיים מאדם שעושה זאת באופן שוטף לעסקים כמו שלכם. בקורס "בוחרים בטוב" של יקיר תורג'מן תקבלו את כל הכלים הללו ותוכלו להתחיל להזניק את העסק להצלחה. צרו קשר עוד היום לפרטים נוספים ולהרשמה.

פיתוח עסקי מזווית אישית