כאשר מעוניינים לצעוד בדרך ולבחור את המסלול הנכון, יש להביט קדימה אל האופק. שם, תוכלו לראות את המטרה שלכם ולהתחיל לפסוע לעברה. הדבר נכון גם בהיבט האישי והמקצועי, שבו אנו מישירים מבטנו אל העתיד באמצעות הגדרת חזון.  

זהו השלב הקריטי והמשמעותי ביותר למינוף הפוטנציאל הגלום בכם. חזון אישי ועסקי משמש עבורכם כמצפן, שבעקבותיו תוכלו לנווט, הוא ינחה אתכם תמיד ויעזור לכם למצוא את הנתיב הנכון גם אם איבדתם את הדרך ואתם חשים אבודים.  

מה זה חזון?

בעבר, נהגנו לחשוב שחזון הוא "הגדרת המציאות הרצויה בעתיד באופן מילולי". עם השנים, ככל שאנשים רבים יותר התחילו לממש את חזונם, ניתן היה לראות את הכוח של המילים הללו להפוך למציאות. כעת חשוב להבין מה זה חזון לעסק או לחיים הפרטיים.

מהו חזון אישי ומהו חזון עסקי?

זכרו, כי בניית חזון אישי יכולה להתרחש במקביל לתהליך כתיבת חזון עסקי. למשל, אדם יכול להחליט כי הוא רוצה למצוא בן־זוג מתאים בשנה הקרובה (זהו חזון אישי), וכן שהעסק יצמח לרווחיות בתוך שנתיים – זהו חזון עסקי.

איך מוצאים את החזון האישי שלכם?

רבים מתלבטים איך יודעים איזו מציאות ליצור. מציאת חזון אישי משלבת את התחום שבו תרצו להתפתח, כיצד תתפתחו בתחום זה ואת התאריך המדויק שבו תגיעו ליעד זה. למשל, חזון אישי יכול להיות: "שנה מהיום אני רוצה לקבל משכנתה ולקנות בית משלי". בעוד ארבע שנים אני רוצה לסיים תואר במשפטים ולהיות עורך־דין".  

כיצד לכתוב חזון אפקטיבי וברור, שיעזור לכם להגיע לשיאים שלא הכרתם?

אם תהיתם איך כותבים חזון, דעו שלא מדובר בעניין של מה בכך. צריך ללמוד זאת מאדם מקצועי שסייע לאחרים כמוכם. הוא יכול לסייע במלאכת כתיבת חזון אישי וכן להדריך אתכם איך כותבים חזון עסקי. ההתחלה היא לוח חזון אישי ומשם ממשיכים עד שמגיעים לניסוח המושלם.

איך עושים זאת?

כעת, אתם מבינים כי כתיבת חזון אישי יכולה לעזור גם לכם, לפניכם כמה דוגמאות לחזון עסקי כללי. 

  • אני רוצה לפתוח עוד שני סניפים לעסק עד שנת2024
  • אני רוצה שיהיה לי מיליון דולר.

 

לעומת זאת, לפניכם מספר דוגמאות לכתיבת חזון ומשפטי מחץ להשגת כוח מנטלי והגדרת יעדים מדויקים

  • אני יכול לעזור מניסיוני לאלפי עסקים ולקדם אותם להצלחה. אני רוצה להקים עסק מצליח בתחום האימון שיכניס בשנה הראשונה 100,000 ₪.
  • אין גבול למה שאני יכול לעשות. אני רוצה ללמוד לטוס במטוס פרטי עד שנת 2023.
  • אני מתנה לכל מי שסביבי – אני רוצה למצוא זוגיות מלאת אהבה בחצי השנה הקרובה.

 

כפי שניתן לראות תכנון חזון אישי הוא משימה מדויקת להפליא. אם חיפשתי חזון אישי דוגמאות, המשפטים לעיל הם רק משפטי הבסיס, וכמובן צריך ללמוד את הנושא לעומק.

הטיפ של יקיר תורג'מן להגדרת חזון אפקטיבי

"תאריך יעד סביר להגשמת החזון הוא הבסיס להצלחה". לכן, חשוב לא לקבוע יעדים בסכום גדול או יעדים הדורשים זמן רב לביצוע לטווח קצר מדי. 

איך כותבים חזון אישי שתוכלו לעמוד בו מבחינת זמנים?

חושבים  מה הייתם משנים בחיים הנוכחיים שלכם? לאיזו מציאות הייתם רוצים להתעורר מחר בבוקר ולאחר מכן בוחרים זמן סביר לממש את החזון? מהו זמן סביר? לימוד תואר אקדמי יכול לארוך ארבע שנים, זוגיות אתם כבר יכולים למצוא בתוך חודש או חודשיים".

 

רוצים להגשים את החזון ?

הצטרפו לקורס 'בוחרים בטוב' וקבלו ארגז כלים ליצירת חזון אישי פורץ גבולות!

חזון אישי ועסקי